ماشین ولر BGA دستگاه

ماشین ولر BGA دستگاه

دستگاه BGA ماشین Weller مدل WQB 4000 SOPS

 ماشین BGA دستگاه

ماشین ولر BGA دستگاه

ماشین  BGA دستگاه

بالاترین دقت – بالاترین انعطاف – راحت ترین در کارکرد

دستگاه BGA ماشین ساخت شرکت Weller مجموعه‌ای از یک طراحی کاملا جدید و دوربینی مطابق با آخرین پیشرفتهای علمی و فن‌آوری بوده که منجربه استفاده مطمئن‌تر، کنترل بهینه‌تر و راحتی بیشتر کاربران می‌گردد.  این سیستم با هدف ایجاد محصولی با توانایی برداشتن و گذاشتن قطعات روی بورد با بالاترین دقت به صورت نیمه خودکار مهندسی شده‌ که قابلیت‌ها و کاربردهای تازه‌ای را در صنعت تعمیرات ایجاد کرده است.

اهمیت به جزئیات ، نتیجه گیری دقیق  و نسبت عالی قیمت به عملکرد این دستگاه را به انتخاب ایده آل مصرف کنندگان تبدیل نموده است.

نرم افزار نظارتی با عملکرد جامع

 در این نرم افزار نظارتی پروفایل‌های درجه حرارت قابل تعریف بوده و تمهیدات لازم جهت فرایند لحیم‌کاری بهینه تعریف می‌شوند.

گرما با سیکل فرایندی که تمام پارامترهای مورد نظر را لحاظ نماید می توان نتایج قابل تکرار و مستند بدست آورد . ویژگی Teach-in یک روش ساده و سریع برای تعیین پارامترها و شناسایی نقاط بحرانی یک  فرایند را بدون نیاز به دانش عمیق کاربر در اختیار قرار می‌دهد. علاوه بر این نرم افزار خود نیز شامل کتابخانه‌ای از پروفایل‌های لحیم‌کاری یعنی پارامترهای عمومی و خاص برای برخی از این عملیات‌های قابل تکرار نیز می‌باشد. پروفایل‌های جدید نیز به آسانی قابل تغییر و اضافه شدن به کتابخانه می‌باشند. 

همترازی دقیق قطعه و بورد

 تصاویر زنده از قطعه و بورد به وسیله دوربین و با استفاده از ابزار دقیق محورهای x ، y و z به صورت مستقل به راحتی قابل اجرا می‌باشد.

ایجاد امکان بیشتر در صنعت تعمیرات

با توجه به تنوع و پیچیدگی قطعات روی بورد ، Weller همچنان با ارائه ابزارهای جدیدتر در این صنعت پیشرو می‌باشد. این ابزارها امکان مقابله موفقیت آمیز کاربران را با سخت‌ترین چالش‌های موجود در تعمیرات را ایجاد می‌نماید. دستگاه (WQB 4000SOPS (Split Optic Positioning System که نسل سوم از سیستم‌های GA/SMT شرکت Weller می‌باشد براساس تقاضای کاربران در صنعت طراحی گردیده. این یک دستگاه کامل با سیستم کاربری آسان برای برداشتن و گذاشتن قطعات BGA بدون خطرات ناشی از حرارت اضافی بر روی بورد و قطعه می‌باشد.

ماشین ولر BGA دستگاه

سیستم دقیق جاگذاری قطعات مدل (SOPS (Split Optic Positioning System

مجهز به دوربین با قابلیت تفکیک 2 مگاپیکسل CMOS و پورت USB 2.0 امکان قراردادن دقیق قطعات را پس از فرایند قلع‌کشی ایجادمی نماید. این سیستم از یک دوربین و روشنایی با دو رنگ برای موقعیت‌یابی و قراردادن قطعات روی بورد استفاده می‌کند. کیفیت بالای تصویر با دینامیک بالا و اغتشاش بسیار پائین این عملیات را بسیار دقیق و راحت به انجام می رساند.

زمینه کاری وسیع دستگاه WQB 4000SOPS برای تعمیرات متداول روی بورد ها مانند موبایل و فعالیت‌های تحقیقاتی که شامل قطعات BGA/QFP، PBGA، CBGA، CSP و میکرو BGA، QFN، PLCC، SOP و PGA می باشد 

ویژگی ها

طراحی پیشرفته

طراحی پیشرفته دستگاه WQB 4000 SOPS براساس سیستم ماژولار ساخته شده و مجهز به یک صفحه کشویی ، و پیشرفته‌ترین سیستم‌های با ثبت انحصاری شرکت Weller بوده و مواد مصرفی و طراحی مناسب تضمین طول عمرو عملکرد مناسب آن می‌باشند.

گرمایش سطح فوقانی

 نازل های هوای گرم با ثبت انحصاری شرکت Weller به همراه سیستم کنترل الکترونیک دیجیتال جهت نظارت و تنظیم میزان جریان هوا امکان تامین دقیق گرمای مورد نیاز بر روی قطعات را ایجاد می‌نماید. حسگر تعبیه شده بر روی نازل از گرمایش بیش از حد قطعات جلوگیری کرده و با تنظیم درجه حرارت سیستم گرمایش فوقانی بیشترین کنترل مورد نیاز برای فرایند را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

گرمایش تحتانی

سریع و همگن صفحه گرم‌کن مجهز به دو منطقه گرمایشی با فن‌آوری مادون قرمز و قابلیت تنظیم درجه حرارت بوده که قادر به گرم کردن سریع ، بسیار دقیق و همگن در لایه‌های پائینی درجه حرارت می‌باشد.

طراحی دستگاه جدید

WQB 4000SOPS بر اساس بهره‌بردای ساده جهت بهترین نتیجه مطلوب انجام گرفته و این موضوع شامل نرم‌افزار پیشرفته و کاربرپسند با تمام جزئیات  آن مانند ویژگی SoftStart می‌باشد.

فن‌آوری ارتباط مستقیم

دستگاه WQB 4000SOPS کاربران را قادر به استفاده از کامپیوترهای شخصی (PC) استاندارد از طریق پورت USB 2.0 می‌نماید به ترتیبی که وسایل و یا کارت‌های ارتباطی دیگری برای این اتصال مورد نیاز نمی‌باشند.

WQB 4000SOPS سیکل کاری

1-  برداشتن قطعات (Desoldering)

بوسیله پیش‌گرمایش بورد  بمنظور جلوگیری از شوک حرارتی در یک فرایند با کنترل دقیق زمان و درجه حرارت انجام می پذیرد. سپس به منظور جلوگیری از صدمات ناشی از جابجائی قطعه ، قطعات آزاد شده بوسیله سیستم وکیوم برداشته می شود .

2-  پس از برداشت قطعه

محل اتصال قطعه و لحیم باقیمانده روی برد بوسیله قلم قلع -کش ( شامل دستگاه نمی باشد ) یا سیم قلع کش با ابعاد مناسب  از روی بورد برداشته وبا اسپری حلال سطح بورد  را کاملا تمیز می نماید .

3- با استفاده از سیستم SOPS پس از تنظیم محل قرارگیری قطعه از طریق قلم وکیوم خود دستگاه ، قطعه با دقت فوق العاده بر روی محل خود قرار خواهد گرفت.

4 – فرایند لحیم کاری با استفاده از نازل های مناسب از طریق کنترل درجه حرارت و  زمان  قطعات مختلف BGA ، QFP، PLCC صورت می گیرد.

5- پروفایل های درجه حرارت مورد نیاز هر قطعه تا هشت مرحله  مجزا از پیش گرمایش تا خنک کردن  ، با دقت فوق العاده قابل برنامه ریزی و ذخیره در سیستم نرم افزار دستگاه می باشد.

مشخصات فنی

ابعاد:           630x630x650 میلی‌متر
ابعاد دینامیکی:         1030x630X650 میلی‌متر
ولتاژ تغذیه:         230 ولت، 50/60 هرتز
فیوز:                   T10 A
توان:          2300 وات
گرم‌ کن فوقانی:      700 وات
گرم‌ کن تحتانی: بزرگ 1600 وات (260×260) میلی‌متر , کوچک400 وات (120×120) میلی‌متر
تغذیه کمپرسور هوا: 400 تا 600 کیلو پاسکال؛ هوای فشرده خشک
تبدیل کمپرسور هوا:   وکیوم 60 کیلو پاسکال
کنترل درجه حرارت: 50 تا 400 درجه سانتی‌گراددقت 10 درجه سانتی‌گراد
کنترل جریان هوا: مصرف60 تا 100 لیتر بر دقیقه (4 بار)
وزن: تقریبا 40 کیلوگرم