استانول

شمش های قلع سرب دار و بدون سرب STANNOL

شمش های قلع سرب دار و بدون سرب استانول به دلیل کیفیت ساخت فوق العاده و ویژگی های منحصر به فرد، به عنوان یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت استانول در سراسر دنیا می باشد.شرکت استانول آلمان دارای بیش از 130 سال سابقه درخشان در تولید با کیفیت ترین محصولات در صنعت لحیم کاری می باشد.

شمش قلع نیز مانند سیم قلع آلیاژهای متفاوتی دارد که شرکت استانول افتخار عرضه ی شمش هایی با ترکیبات مختلف و همپنین درجه خلوص بالا، مناسب برای استفاده در صنعت الکترونیک را دارد.از ویژگی های منحصر به فرد شمش های استانول می توان به کاهش تولید تفاله و همپنین کاهش خورندگی مس از روی برد اشاره کرد.

لازم به ذکر است تمامی محصولات شرکت STANNOL در کشو آلمان تولید می شود.

کاربرد :

در تولیدات انبوه به جای استفاده از دستگاه هویه و سیم قلع جهت لحیم کاری از حمام قلع به همراه شمش استفاده می شود بدین صورت که با ذوب شدن کامل شمش در داخل حمام قلع طی یک پروفایل حرارتی مشخص با عبور PCB از روی موج قلع عملیات لحیم کاری به طور کامل انجام می شود. از این روش بیشتر برای لحیم کاری قطعات DIP استفاده می شود.

انواع شمش قلع

شمش قلع

شمش قلع سرب دار :

این شمش  به شمش 37 / 63 نیز معروف می باشد که نشانگر وجود 63% قلع و 37% سرب در ترکیب آلیاژی آن می باشد.این شمش  از موادی تشکیل شده که از اکسید شدن جلوگیری می کند، این مزیت امکان استفاده از محصول در دمای بالا را فراهم می کند و مناسب برای انواع حمام قلع می باشد.

لازم به ذکر است این مدل شمش پرفروش ترین شمش قلع در ایران می باشد.

شمش قلع بدون سرب

شمش قلع بدون سرب :

این مدل شمش علاوه بر کاهش خورندگی مس همزمان موجب کاهش تولید خاکستر قلع در لحیم کاری موجی و انتخابی در دمای 260 تا 270 درجه سانتی گراد می شود.این شمش مناسب برای لحیم کاری بدون نیتروژن طراحی شده است.

با استفاده از این شمش مقدار اکسیداسیون قلع شدیداً کاهش یافته و همین امر باعث کاهش تولید خاکستر قلع می شود. بنابراین نیاز به سرویس و تمیز کردن دستگاه کاهش پیدا کرده و در نتیجه در هزینه ها به طور چشمگیری صرفه جویی می شود.

شمش قلع

شرکت گراندیل به عنوان نماینده انحصاری شرکت STANNOL آلمان با بیش از 40 سال سابقه در صنعت الکترونیک کشور آمادگی خود را جهت تامین، مشاوره و آموزش تخصصی اعلام می دارد .